Dzień Języków Obcych 2024

Uczniowie klas: IC, IIIA oraz IIIB wraz z nauczycielkami – paniami: Katarzyną Sabo, Karoliną Jarzmik – oraz panem Szymonem Fijałkowskim spędzili pierwszy dzień wiosny, biorąc udział w II Dniu Języków Obcych organizowanym przez Katedrę Lingwistyki Stosowanej na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu. Wysłuchali dwóch prelekcji.

obce2

obce3

obce6

obce4

Pierwszą z nich był wykład dr Marii Banaś pt. „Między sceną a kulisami – co mówi o nas mowa ciała”, następnie wzięli udział w warsztatach językowych prowadzonych przez studentów katedry w językach: francuskim, hiszpańskim, włoskim oraz niemieckim. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu interesujących informacji dotyczących języka oraz kraju, z którego się on wywodzi, poznać słownictwo, ale przede wszystkim przekonać się, że warto uczyć się języków obcych.

obce1

Następnie wysłuchali kolejnego wykładu mgr Agnieszki Frycz pt. „No City Like New York City. Stories about the Big Apple”.

obce5