Współpraca z IFA UJ kwitnie!

Niedawno informowaliśmy o warsztatach na wydziale Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w których uczestniczyli nasi uczniowie, a w poniedziałek wzięli oni udział w kolejnym przedsięwzięciu, tym razem prowadzonym przez panią doktor Ewę Bandurę, wykładowczynię w Instytucie Filologii Angielskiej UJ. Pani doktor Bandura odwiedziła mury naszej szkoły, aby przeprowadzić aż dwa różne warsztaty.

Bandura1

Pierwszy z nich, którego tytuł brzmiał: „Developing intercultural competence”, dotyczył interkulturowości oraz rozwijaniu tej kompetencji wśród naszej młodzieży. Dodatkowo podczas zajęć uczniowie wysłuchali wykładu pani doktor Oksany Skryl, przebywającej aktualnie w Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi w Turcji.

Drugie zajęcia –„Reading literary texts in different cultural contexts” – dotyczyły literatury brytyjskiej. Uczniowie wraz z panią doktor poddali analizie i interpretacji „Makbeta” Williama Szekspira.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.