XXV Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom w PM 36
Stoi na stacji lokomotywa…
Wierszem Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” dzieci z grupy „Wiewiórek” włączyły się w obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom. W tym roku trwa on od 26 maja do 1 czerwca.

Ogromną atrakcją dla przedszkolaków okazała się obecność chętnych rodziców. Dzisiaj gościliśmy mamę Elizy oraz mamę Bronka, które z wielkim zaangażowaniem przeczytały dzieciom ulubione pozycje literatury dziecięcej.
To jednak nie koniec! Kolejni rodzice już czekają, aby dołączyć do naszej akcji. Z radością będziemy ich gościć w grupie w najbliższych dniach.
Zajęcia z policjantem w oddziałach przedszkolnych
Coraz więcej czasu dzieci spędzają na świeżym powietrzu, dlatego tak ważne jest zapewnienie im bezpieczeństwa podczas zabaw i codziennych aktywności.
Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych odwiedził dzielnicowy, pan Tomasz Lebok. Podczas spotkania opowiedział o zasadach bezpieczeństwa na świeżym powietrzu, w czasie zabaw oraz w drodze do i z domu. Przypomniał również, jak należy zachowywać się w pobliżu ulicy oraz jak bezpiecznie poruszać się po chodniku i przejściu dla pieszych.

Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające dla wszystkich dzieci.
Oddziały przedszkolne w Funzeum
W ramach wdrożonej innowacji pedagogicznej dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach tematycznych organizowanych w Fanzeum. To wyjątkowe i nowoczesne centrum wyobraźni dziecięcej, w którym nauka w naturalny sposób łączy się z zabawą oraz kreatywnym odkrywaniem świata.

Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję rozwijać swoją ciekawość, aktywnie uczestniczyć w przygotowanych atrakcjach oraz zdobywać nowe doświadczenia poprzez eksperymentowanie i wspólną zabawę. Warsztaty dostarczyły dzieciom wiele radości, pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.
Pogadanka Straży Miejskiej w PM 36
W czwartek starsze przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami Straży Miejskiej. Na podstawie baśni „O wilku i siedmiu koźlątkach” dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania.

Dowiedziały się, jak reagować w sytuacji zagrożenia i jak wezwać pomoc.
Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w PM 36
W dniu 6 maja 2026 r. przedszkolaki wzięły udział w uroczystej akademii przygotowanej przez grupę „Liski” z okazji niedawnego Święta Konstytucji 3 Maja. Występ uświetnił taniec poloneza, wspólne odśpiewanie hymnu Polski oraz prezentacja piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej.

Dzięki uroczystości młodsze grupy miały okazję lepiej poznać symbole narodowe: flagę, godło i hymn.
Kliknij, aby zobaczyć na naszym profilu na Facebooku FILM.
Spotkanie z bibliotekarką
We wtorek 5 maja 2026 r. dzieci z grupy Wiewiórki miały okazję poznać przygody Jadzi – bohaterki bajeczki pt. „Jadzia Pętelka” Barbary Supeł, czytanej przez p. Anię – bibliotekarkę z zaprzyjaźnionej Filii nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.

Przedszkolaki, przenosząc się w świat literatury, dowiedziały się, co to są emocje i jak radzić sobie w sytuacji zdenerwowania, nie krzywdząc przy tym innych. Dzisiejsze spotkanie z zaproszonym gościem było pierwszym z zaplanowanych cyklicznie na każdy wtorek poranków z literaturą dziecięcą.
Mali patrioci w oddziałach przedszkolnych 
W ostatnim dniu przed majówką dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w wyjątkowych zajęciach poświęconych ważnym świętom narodowym. Z zainteresowaniem poznawały, jakie uroczystości obchodzimy 1, 2 i 3 maja oraz dlaczego są one tak ważne dla każdego Polaka.

Nie zabrakło także wspólnego, uroczystego odśpiewania hymnu narodowego, które było dla dzieci niezwykle podniosłym i wzruszającym momentem.
Na zakończenie przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem przygotowały piękne prace plastyczne inspirowane symbolami narodowymi. Powstała z nich wyjątkowa wystawa, z której jesteśmy bardzo dumni.
To był czas pełen radości, nauki i budowania pierwszych, ważnych postaw patriotycznych ![]()
![]()
Starszaki wyruszyły na uczelnie
Kolejne grupy starszaków odwiedziły Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.

Podczas wizyty dzieci wysłuchały opowiadania czytanego przez Panią Dziekan dr Patrycję Wąglorz, zwiedziły wydział, poznając pracowników naukowych oraz administracyjnych, a także poznały wielką tajemnicę wydziału.
Serdecznie dziękujemy Pani Dziekan za zaproszenie i pomoc w realizacji cyklu spotkań.
Oddziały przedszkolne na warsztatach w pobliskiej pizzerii
Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy organizowanych przez pobliską pizzerię „Pod Drewnianym Bocianem”. Podczas zajęć samodzielnie wyrabiały ciasto, dobierały składniki oraz obserwowały i wykonywały każdy etap przygotowania pizzy. W oczekiwaniu na wypiek z wielkim zaangażowaniem i radością brały udział w zajęciach.

Na zakończenie dzieci miały okazję spróbować pizzy przygotowanej własnoręcznie, co sprawiło im ogromną satysfakcję i radość.![]()
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich starszaki PM 36 wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Dzieci dowiedziały się, jak się zapisać do biblioteki, co to jest karta biblioteczna, kiedy odbywają się zajęcia adresowane do nich. Ponadto mogły zapoznać się z zasobami literatury dziecięcej, posłuchać czytanej bajki, pokolorować obrazek związany z czytelnictwem. Była też okazja, aby zadawać pytania, na które odpowiadały panie bibliotekarki.

Dzieci zadeklarowały się, że będą odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej bogactwa.
