Już po raz trzeci Duet Humanistyczny w składzie Anna Pikulska-Stępień (pomysłodawczyni, nauczycielka historii oraz historii i teraźniejszości) i Alicja Ciura (nauczycielka języka polskiego) zaprosił uczniów na powtórkę z epoki. Tym razem przyjrzeliśmy się fenomenowi renesansu.



Wspólnie przypomnieliśmy sobie zarówno najważniejsze zjawiska i procesy historyczne tego okresu poparte przełomowymi wydarzeniami XVI stulecia, jak i utwory i motywy literackie, których problematyka jest sprawdzana na maturze.


Po każdej powtórce uczestnicy otrzymują wartościowe materiały przygotowane przez prowadzące – prezentacje multimedialne, notatki i schematy przydatne w nauce.


Najbardziej cieszy nas rosnąca z każdym kolejnym tematem frekwencja oraz powtarzające się pytanie: „Kiedy następne spotkanie?”. Kiedy? – po feriach! Duet Humanistyczny zajmie się wówczas barokiem. Już dziś serdecznie Was na nie zapraszamy!


W piątek 19 stycznia obchodziliśmy w szkole dzień maturzysty. Zgodnie z tradycją uczniowie klasy maturalnej zaangażowali do zabawy całe liceum.
Rozpoczęli od teleturnieju „Jaka to melodia?”, w którym pokonali nauczycieli.





Atrakcją programu był występ taneczny. Spotkanie w atrium zakończyło się minidyskoteką z popisami tanecznymi oraz wspólnym śpiewem ulubionych piosenek.



Następnie poprzebierani maturzyści w barwnym korowodzie odwiedzali w klasach kolegów i koleżanki.

Wesoła atmosfera i radość klasy IVA ze zbliżającej się studniówki na pewno zachęci młodszych uczniów do kontynuowania tradycji organizowania dnia maturzysty w naszej szkole.


Podczas etapu szkolnego Olimpiady Zdrowia z 24 uczniów naszego liceum test najlepiej napisała Karolina Bursakowska-Irzykowska z IIIC i to ona dostała się do kolejnego etapu. 12 stycznia 2024 r. godnie reprezentowała naszą szkołę i uplasowała się tuż za podium.

Karolinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunkami były panie Jadwiga Krzysteczko i Małgorzata Kogut.
8 stycznia klasa IE LO przeniosła się duchem do czasów Sofoklesa. Tragedia „Antygona” inspiruje młodych ludzi po dziś dzień. Kto miał rację? Kreon czy Antygona?



Walka na argumenty była zawzięta. Uczniowie wcielili się w sali sądowej w role sędziów i ławy przysięgłych. Po jednej stronie obradowali obrońcy Antygony i oskarżyciele Kreona, po drugiej – zwolennicy władcy i oskarżyciele Antygony o bunt.



Lekcja się skończyła wydaniem prawomocnego wyroku, ale to nie koniec – klasa IE przygotowuje apelację...
W sekretariacie szkoły pojawiła się SKRZYNKA POMYSŁÓW!

Jeżeli macie ciekawe pomysły, które chcielibyście zrealizować w naszej szkole – złóżcie je w skrzynce. Pamiętajcie jednak, że pomysły mają być realne i przemyślane. Zachęcamy do współtworzenia wydarzeń w naszej szkole!
Samorząd Uczniowski ZSO 4
9 stycznia w ZSP 1 w Gliwicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny w ramach Naukowej Ligi Szkół Podstawowych dla klas 7 i 8. Uczestniczyło w nim 17 szkół z Gliwic i powiatu.

Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klasy 7a: Michał Bobecki, Adam Kowol i Ignacy Wandoch. Chłopcy zajęli III miejsce, będąc jedyną drużyną złożoną tylko z przedstawicieli klasy 7.

Uczniowie zostali przygotowani przez panią Justynę Kubacką. Sukcesu pogratulowała chłopcom pani dyrektor Joanna Grzybowska.
I my również ogromnie gratulujemy zarówno Michałowi, Adamowi i Ignacemu, jak i pani Justynie Kubackiej.
Strona 85 z 121