„Nauczyciel... to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się”.
To jedna z sentencji, którą uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach dedykowali nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku przypada 250. rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji ta wyjątkowa uroczystość poświęcona była krótkiej lekcji historii powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej oraz stała się okazją do złożenia życzeń. Wybrzmiały podziękowania za starania i wysiłek, aby rozniecić w młodych ludziach płomień ambicji i aspiracji oraz wyrażona została wdzięczność za przekazaną wiedzę i okazywane serce.

Część artystyczna to występ zespołu, który zaprezentował twórczość Nirvany oraz Maanamu, a także popis talentu całej klasy IA w piosence „Mam supermoce”. Chwilę nostalgii i zadumania zapewniła recytacja wierszy Zbigniewa Herberta i Józefa Barana.







Apel przygotowała klasa IA pod kierunkiem wychowawczyni, pani Danuty Pawłowskiej-Król, a także pani Ewy Cichońskiej.
Z kolei uczniowie klasy 3c wystąpili dla swoich kolegów z klas 1-3 SP pod hasłem: „Bo jak nie my, to kto”. Były wiersze, życzenia i przebój – nasz przebój :) Uczniowie sami ułożyli słowa do wspomnianego przeboju Mroza i spektakularnie go wykonali.


Klasę do występu przygotowały: wychowawczyni, pani Karolina Ołdakowska, oraz pani Barbara Czekała.
Szanownej Dyrekcji, całemu Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom administracji i obsługi szkolnej życzymy zdrowia, zadowolenia z pracy, pogody ducha i wiary w młodych ludzi, wiele radości i uśmiechu każdego dnia!
Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć i filmów na naszym profilu na Facebooku.

9 października odbyły się dwujęzyczne warsztaty pod nazwą „Sztuka kulinarna zdrowo i pysznie” (Kochkunst Gesund und Lecker), które zostały przeprowadzone przez grupę uczestników projektu Elementarz Lidera Organizacji organizowanego przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej z siedzibą w Opolu.


Brali w nich udział uczniowie klasy IA, którzy mieli okazję poznać zagadnienia zdrowego żywienia oraz w atmosferze zabawy i integracji przygotować pyszne i zdrowe wrapy.


Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, wychowawczyni klasy IA oraz uczestnikom.
Zespół projektu E.L.O.
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica klasy IIA, Barbara Zub, została w tym roku stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Zostało jej przyznane stypendium finansowe; otrzymują je uczniowie, którzy uzyskali na zakończenie poprzedniego roku szkolnego najwyższą średnią w szkole. W przypadku Basi było to aż 5,21.


Uroczysta gala i wręczenie dyplomów odbyły się 13 października br. Oprócz Basi na galę zaproszono także panią dyrektor, Joannę Grzybowską.

To ogromna przyjemność nie tylko dla pani dyrektor, ale dla całej społeczności szkolnej – jesteśmy z Ciebie dumni, Basiu. I serdecznie gratulujemy Ci sukcesu!
Lekcje chemii nigdy nie są nudne. Klasy drugie liceum poznawały np. stężenia procentowe w praktyce.


Uczniowie przygotowywali roztwory o określonym stężeniu. Połączyli przyjemne z pożytecznym i… kisili ogórki.

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów do zgłoszenia swojej kandydatury na przewodniczącego Samorządu.

Jeśli jesteś zainteresowany, chcesz zająć się organizacją życia szkolnego, masz smykałkę do planowania, realizowania wyznaczonych celów - zgłoś się do Szymona Klosia z kl. IV LO do dnia 18 października.
Może czekamy właśnie na Ciebie?
Na lekcji chemii klasa 7 badała właściwości niemetali. Wykonywaliśmy sublimację jodu i tworzyliśmy piękne brody jodowe.

7 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję aktywnie spędzać czas wolny nad jeziorem w Czechowicach.

Oprócz wędrówki były wspólne rozmowy, zabawy, budowle z piasku oraz podziwianie piesków na wystawie, która się tam odbywała.


Pełni wspaniałych wrażeń pozdrawiamy całą społeczność szkolną – uczniowie z opiekunką, p. Małgorzatą Kogut.

W miniony piątek grupa dwudziestu licealistów wybrała się na plener fotograficzny w góry.



Wjazd gondolami na Szyndzielnię i przejście na Kozią Górę zaowocował pięknymi zdjęciami, tym bardziej że pogoda była wspaniała.


W drodze powrotnej odwiedziliśmy Pszczynę z pięknym zamkiem, rynkiem i parkiem.



Strona 96 z 121